تامین کننده
ایمیل تأییده شده است شرکت مازند چوب آریا
0/5 (0 بازخورد)
زمان عضویت ۵ اردیبهشت, ۱۴۰۲

شرکت مازند چوب آریا ( MCA ) برای اولین بار در ایران اقدام به عقد قرارداد و خرید فناوری برتر و انحصاری چوب ترمو با تکنولوژی فنلاند نمود و در ابتدای سال ۱۳۹۶ با مونتاژ و راه اندازی خط تولید توسط متخصصین فنلاندی، به بهره برداری رسید.
درحال حاضر تنها استاندارد موجود تولید چوب ترمو در دنیا در اختیار مؤسسه بین‌المللی فنلاند (ITWA) است که تمامی نمایندگان و تولیدکنندگان زیرمجموعه این مؤسسه قابلیت تولید و ارائه محصولات با کیفیت استاندارد و مطابق با آیین‌نامه‌های آن سازمان را دارند. شرکت مازند چوب آریا تمامی گواهینامه‌ها و مجوزهای لازم را برای فعالیت و تولید چوب ترمو دریافت کرده است.با ورود به سایت مؤسسه بین‌المللی(ITWA) نام شرکت مازند چوب آریا به‌عنوان عضو و نماینده رسمی این مؤسسه قابل رؤیت است. با توجه به گسترش استفاده از محصولات چوبی به‌خصوص چوب ترمو، برخی از تولیدکنندگان داخلی با روش‌های غیراستاندارد به تولید برخی محصولات فرآوری شده اقدام می‌کنند که به کار بردن کلمه چوب ترمو در مورد این تولیدات اشتباه است.

منابع چوبی مورد استفاده تولید چوب ترمو از روسیه که دارای ۲۵درصد ذخایر چوبی دنیاست، تامین می‌شود که به اکثر کشورهای اروپا، شمال آفریقا، چین، آسیای میانه و ایران صادر می‌شود. تمامی مراحل از آغاز بهره‌برداری چوب تا تولید محصول نهایی در مازند چوب فراهم است و شرکت مازند چوب آریا در منطقه استان آرخان گلسک کارخانه استحصال و بهره‌برداری چوب را دارد و با استفاده از پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات و فنون برش و به‌کارگیری کوره‌های چوب خشک‌کنی، چوب‌های کاج (پاین واسپروس) به کشور ارسال و با تکنولوژی روز فنلاند، چوب ترمو با استاندارد بالا تولید و به بازار عرضه می‌شود.